Noc Świętych

31 października 2017 roku w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, już po raz kolejny,  przeżywaliśmy w naszej parafii Noc Świętych – czuwanie modlitewne przy relikwiach Wielkich Świętych i Błogosławionych.

W tym roku z racji wspomnienia 100 rocznicy Objawień w Fatimie spędziliśmy ten wieczór na modlitwie przy relikwiach tych Świętych i Błogosławionych, którzy szczególnie ukochali modlitwę świętym różańcem.

Uroczystość rozpoczęła się Eucharystią o godzinie 17.00, a następnie uwielbialiśmy Najświętszy Sakrament wraz ze wspólnym odmawianiem różańca i śpiewem.

Podczas tej Nocy zagościły w naszej parafii relikwie takich Świętych i Błogosławionych jak: św. Hiacynta i św. Franciszek, św. Teresa z Lisieux, św. Dominik Savio,  św. Jan Paweł II, św. Matka Teresa z Kalkuty, św. Siostra Faustyna Kowalska, św. Ojciec Pio, św. Brat Albert Chmielowski, bł. Ks. Jerzy Popiełuszko, św. Jan Bosko, bł. Celina Borzęcka, św. Maria Goretti, bł. Maria od Chrystusa Ukrzyżowanego, bł. ks. Michał Sopoćko.

Czuwanie zakończyło się procesją na parafialny cmentarz ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych.

ZAPRASZAMY DO GALERII