Rozważanie na Niedzielę: O nabożeństwach pierwszosobotnich.

Od kilku już lat w naszej parafii w każdą pierwszą sobotę miesiąca odprawiane jest przepiękne Nabożeństwo do Matki Bożej Niepokalanie Poczętej.
Szkoda, że tak niewiele parafian w Nim uczestniczy. Prowadzący to Nabożeństwo ksiądz Piotr Grabarz przykłada wiele starań, aby było skutecznym narzędziem wynagradzania Bogu w Trójcy Jedynemu za wszelkie zniewagi czynione zarówno Matce Bożej, jak również Panu Jezusowi.

Drodzy Parafianie! Całe Nabożeństwo, odprawiane tylko raz w miesiącu i to w sobotę, trwa zaledwie 1 godzinę 15 minut. Czy tak trudno jest w Nim uczestniczyć, zyskując więcej szans na uzyskanie zbawienia, niezbędnego do życia wiecznego w ścisłej łączności z Bogiem – Stwórcą każdego człowieka i całego wszechświata? Przecież tu na ziemi my żyjemy tak krótko!

To Nabożeństwo, jak również Nabożeństwa Fatimskie (od maja do października – w każdym roku) z takim pietyzmem przez naszych księży parafialnych prowadzone są wielką szansą dla każdego z nas, by móc nawiązać ściślejszy kontakt osobisty z Wszechmogącym Bogiem. Dają szansę każdemu, by mógł pogłębiać swoją wiarę.

Nasz wielki Prymas Tysiąclecia bł. Stefan Kardynał Wyszyński powiedział: “Tam, gdzie panuje wielka ufność ku Maryi i wiara w Jej zwycięstwo, tam Bóg dokonuje przez Nią przedziwnych cudów Swojej potęgi.”

W modlitwie z nabożeństwa Pierwszych Sobót czytamy: “Najchwalebniejsza Dziewico, Matko Boga i Matko moja! Jednocząc się z Twoim Synem pragnę wynagradzać Ci za grzechy tak wielu ludzi bluźniących przeciw Twojemu Niepokalanemu Sercu. (…). Uczynię wszystko, co w mojej mocy, abyś przez wszystkich była czczona i kochana.”

Matka Najświętsza sama skierowała do nas szczególną prośbę za pośrednictwem księdza Gobbiego.
Fragmenty tej prośby zamieszczam poniżej.
“PROŚBA MARYI”
“Pocieszcie Mnie w bólu. To właśnie po to, aby Mi dotrzymać słodkiego towarzystwa w Mojej samotności. Rozszerzyła się od pierwszych czasów Kościoła pobożna praktyka traktowania soboty jako dnia szczególnej czci waszej Niebieskiej Mamy.
W Fatimie prosiłam o ofiarowanie Mi pięciu pierwszych sobót miesiąca na znak dziecięcego i pełnego miłości wynagradzania.
Pocieszcie Mnie w bólu. Proszę Was o zaniesienie do bezpiecznego schronienia Mego Niepokalanego Serca wszystkich ludzi oddalonych: ateistów, grzeszników, niewolników grzechu i zła – tych, których zwiodły podstępne zasadzki Mojego i waszego przeciwnika. Uczcie się ode Mnie wierzyć, ufać
i kochać. Uczcie się ode Mnie powierzać się z pełną ufnością Prawdzie Słowa Bożego. W chwilach wątpliwości i ciemności proście Mnie o pomoc, aby czuwać na modlitwie i w oczekiwaniu”.

WARUNKI NABOŻEŃSTWA Pierwszych Sobót, wynagradzającego zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi.

1.    Spowiedź i komunia Święta w tej intencji.
2.    Odmówienie w tej intencji jednej części Różańca.
3.    15 – minutowe rozważanie o jednej z tajemnic różańcowych.
Wszystkie te warunki mogą zostać spełnione w naszej Świątyni.

Czesław Robak.

This Month : 2044