Rozważanie na Niedzielę: O dążeniu do świętości

“…Ostatecznym celem człowieka jest niebo, jego prawdziwy dom, gdzie Ojciec Niebieski oczekuje wszystkich z miłością miłosierną…" (z homilii Jana Pawła II wygłoszonej w trakcie Mszy św. Beatyfikacyjnej Hiacynty i Franciszka w Fatimie 13 lipca 2000 roku).

Mistyk Clarence Enzler w “Rozmowach od serca” zapisał usłyszane przez siebie słowa Pana Jezusa: “Bądź Moim świętym. Pomóż Mi przemieniać świat. Wspieraj Mnie w niesieniu pokoju i radości wszystkim ludziom dobrej woli. Gorąco pragnę świata wolnego od zła, świata, w którym panują pokój i radość. Zasiewaj Mój pokój w swojej rodzinie, w swojej społeczności, chociaż świat gloryfikuje egoizm i cielesność, chociaż gardzi sprawiedliwością i miłosierdziem, chociaż śmieje się na myśl o pracy i życiu dla Mnie, ty Mój święty stój mocno przy swoim! A co więcej – sam wyprowadzaj kontrataki. To ty zmienisz świat. Twój kontratak będzie radosny. Pokażesz swoim własnym życiem, że szczęście jest skutkiem dobroci. Pokażesz, że życie Mojego naśladowcy ma w sobie prawdziwą radość.

Szukaj radości. Ciesz się światłem słonecznym, które cię ogrzewa, ciesz się, jak Ja się cieszyłem, zielonymi wzgórzami latem, świeżymi roślinami w ogrodzie, orzeźwiającym deszczem, czystym powietrzem.

Ciesz się dobrymi książkami, dobrymi myślami. Ciesz się Moim pokojem, który uszczęśliwia. Wnoś pokój. Niech twoje pojawienie tworzy klimat spokoju, harmonii, miłości. Czy kochasz wszystkich ludzi?

Złodzieja, który cię okradł, plotkarza, który cię obmówił, oszczercę, który odebrał ci dobre imię? Ich kochać jest o wiele trudniej niż tych “odległych” wrogów, jak komuniści, radykałowie, wstecznicy, awanturnicy polityczni.

Jeśli rzeczywiście jesteś Moim naśladowcą, okażesz swoją miłość do wszystkich ludzi, czyniąc wszystko, co w twojej mocy, aby wprowadzić ich do Mojego Mistycznego Ciała i aby ich jedność ze Mną stała się bliska i trwała. Przyciągnij ich do Mnie pogodą ducha, uczynnością, ofiarnością, uczynkami miłosierdzia co do duszy i co do ciała. Wszystko to będzie ziarnem radości. Mój pokój rozpowszechni się na twoich domowników, sąsiedztwo, lokalną społeczność, która z kolei będzie emanować pokojem i radością na cały naród i świat.

Każdy, komu pomożesz bardziej upodobnić się do Chrystusa, będzie także zasiewał ziarna radości.
Jak wspaniałą przygodą jest życie, do którego Cię wezwałem. Mój święty!”.

Czyż nie są to piękne rady dla każdej/każdego z nas? Serdecznie zachęcam do przemyśleń!

This Month : 1991