Program Uroczystości na Jasnej Górze 28.07.2016 r.

Aktualne informacje dotyczące udziału wiernych

we Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Świętego Franciszkana

na Jasnej Górze w dniu 28 lipca 2016 r.

Program uroczystości

Ojciec Święty Franciszek przybędzie na Jasną Górę z Krakowa 28 lipca br. ok. godz. 9.15. Samochodem przejedzie między wiernymi zgromadzonymi przed Szczytem Jasnogórskim, a następnie uda się do Sanktuarium – Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. W obecności ojców paulinów złoży pokłon Królowej Narodu Polskiego i w modlitwie będzie Jej powierzać sprawy Kościoła i świata. O godz. 10.30 rozpocznie się Msza Święta na Szczycie Jasnogórskim, którą koncelebrować będą Księża Biskupi i Księża – reprezentanci ze wszystkich diecezji i  zakonów w Polsce.

Karty wstępu

Wierni, którzy wezmą udział w uroczystościach, zgromadzą się w sektorach na placu przed Szczytem Jasnogórskim, w parkach przy błoniach, w III Alei NMP i na placu Biegańskiego. Sektory te będą nagłośnione i wyposażone w telebimy, co zapewni łączność z miejscem sprawowanej liturgii na Szczycie.   Do tych miejsc nie są przewidywane karty wejściowe. Wyjątek stanowi wydzielona część placu przed Szczytem, przeznaczona dla koncelebransów, księży rozdających Komunie Świętą, niepełnosprawnych oraz delegatów – przedstawicieli polskich diecezji.

Należy pamiętać, że plac przed Szczytem będzie stanowić strefę specjalną. Wejście do niej będzie prowadzić przez tzw. bramki kontroli w dniu 28 lipca w godz. 2.00 – 7.00. Do tej strefy specjalne będzie można wnieść 1,5 litra wody w plastikowej butelce, małą parasolkę (bez ostrego, metalowego zakończenia) oraz małe krzesełko tzw. wędkarskie.

Dojazd

Miejski Zarząd Dróg przygotował rejony parkingowe i określił zasady ruchu w dniach 27 i 28 lipca 2016 r.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: http://mzd.czest.pl/2038-jak-poruszac-sie-po-czestochowie-w-przededniu-i-podczas-pielgrzymki-ojca-swietego-franciszka