XXXV Pielgrzymka Kielecka – Oczami Pielgrzymów

W dniach 6 – 13 sierpnia wyruszyła 35. Piesza Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę pod przewodnim hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Pielgrzymkę rozpoczęła  5 sierpnia o godz. 17.00  uroczysta Msza Święta w Wiślicy pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego. Następnego dnia o 6.00 pątnicy wyruszyli na szlak. 8 sierpnia pielgrzymka weszła do Kielc, zaś 13 sierpnia na Jasną Górę.

20160813_132743Uczestnicy pielgrzymki byli podzieleni na  trzynaście grup, każda z nich miała swój kolor oznaczający poszczególne dekanaty. Czternastą grupę tworzyła grupa duchowa, której patronował św. Jan Paweł II.

Pielgrzymi z naszej parafii wędrowali z grupą żółto-niebieską, która obejmuje następujące dekanaty: Lelów, Koniecpol, Sędziszów, Szczekociny, Włoszczowa, Żarnowiec. Patronem grupy była bł. Matka Teresa z Kalkuty, a przewodnikiem grupy ks. Paweł Rej. W tym roku grupa liczyła ponad 200 osób i była największą spośród wszystkich. Rozważania podejmowane na trasie skupiały się wokół sakramentów świętych oraz przypadającej na ten rok 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Każdego dnia pielgrzymom towarzyszyła Msza Święta, konferencja w drodze, koronka do Miłosierdzia Bożego oraz różaniec w osobistych intencjach  pielgrzymów, ich bliskich, a także napotkanych na szlaku ludzi, u których można było znaleźć schronienie na noc. Dzień pielgrzyma to dzień pełen trudu i poświęcenia, lecz cel pielgrzymki był dla wszystkich pielgrzymujących na Jasna Górę najważniejszy – pomimo upału, a także deszczu i zimna, bąbli na nogach, otarć czy kontuzji pątnicy dzielnie pokonali pieszo 200 km.

Oficjalnie pielgrzymkę zakończyła Msza święta o godz. 19.30 przed Szczytem Jasnogórskim.

Był to wspaniały czas na refleksje, prace nad sobą, a przede wszystkim podziękowanie za doznane łaski.

WP_20160813_20_44_36_Pro

ZAPRASZAMY DO GALERII