Rozważanie na Niedzielę – Walka o pokój

Na kilka dni przed napaścią Rosji na Ukrainę w gazecie „Nasz Dziennik” ukazała się świetnie przeprowadzona rozmowa Pani Małgorzaty Bochenek z Andrzejem Grabowskim – koordynatorem Wspólnoty Wojownicy Maryi. (N.D. z dnia 19-20 luty 2022 r.). Rozmowa dotyczyła już przygotowywanego, przy akceptacji biskupów, ważnego Nabożeństwa „Noc Walki o Boże błogosławieństwo dla Polski”. Odbyła się Ona z 26 na 27 lutego i jak zapowiedział Pan koordynator,  Wielka Modlitwa o Pokój i Boże Błogosławieństwo dla Polski popłynęła z Niepokalanowa – Centralnego miejsca tego Wydarzenia i z 650 innych miejsc w naszej Ojczyźnie oraz z zagranicy.

Ksiądz Dominik Chmielewski – założyciel „Wojowników Maryi”, w czasie czuwania w bazylice w Niepokalanowie mówił m.in.: „…Wobec wojny na Ukrainie i wszystkiego, co dziś zagraża Polsce i światu, świadomy chrześcijanin wie, że ratunek znajduje się tylko w Bogu. Kiedy będziesz podejmować decyzje z pozycji lęku, to te decyzje zawsze będą namaszczone przez diabła. Jeżeli chcesz, żeby twoje decyzje były namaszczone przez Ducha Świętego, musisz je podejmować z pozycji odwagi, męstwa i zaufania Bogu do końca. Wtedy się nie pomylisz i wtedy Bóg będzie cię prowadził”.

Nabożeństwo to trwało w łączności poprzez media z milionami ludzi w Polsce i na całym świecie. Prowadzący tą szczególną Modlitwę ks. Dominik Chmielewski mówił: „Sanktuarium w Niepokalanowie jest miejscem wyjątkowym. Jest miejscem Niepokalanej i szaleńca Niepokalanej – Świętego Maksymiliana M. Kolbego. W sposób  szczególny chcę  oddać tego szaleńca, który chce wywołać III wojnę światową, szaleńcowi Niepokalanej – Maksymilianowi Kolbemu, aby Maksymilian w sposób szczególny modlił się za Władimira Putina. Żeby teraz  – gdziekolwiek Władimir Putin jest, w jakimkolwiek miejscu – święty Maksymilian stanął przy nim i przez tę noc modlił się za niego w sposób szczególny. I nie mam wątpliwości, który szaleniec wygrywa”.

Modlitwa o Boże błogosławieństwo dla Polski wymaga naszej wierności i zaufania Panu Jezusowi do końca.  Miliony ludzi na całym świecie tej nocy wznosiły modły błagalne do Boga o błogosławieństwo dla Polski, ochronę naszych granic, o polskie rodziny, o uratowanie Ukrainy oraz o nawrócenie Rosji.

Ks. Dominik Chmielewski wyznał, że kiedy planowano to wydarzenie, a był to listopad 2021 rok, już trwała wtedy Nowenna do Świętego Andrzeja Boboli o to, aby Niebo zainterweniowało w kontekście różnych niepokojów i prowokacji na granicy polsko – białoruskiej. Ale dokładnie wtedy – mówił ks. Dominik Chmielewski – mieliśmy przekonanie, włożone nam przez Matkę Bożą do serc, że najważniejsze rzeczy będą się działy już w krótkim okresie czasu. Zauważył, że pytając i rozeznając Bożą wolę, ustalono wtedy właśnie, obecny termin (Noc z 26 na 27 lutego br.) i podkreślił, iż nie mieli wtedy pojęcia o tym, że to będzie tak ważny czas i tak ważna noc.

W czasie  Mszy Świętej o północy, ks. Dominik Chmielewski, w szczególny sposób modlił się za tych, którzy są przerażeni tym, że ich najbliżsi są zabijani, torturowani i katowani. Mówił, iż jest przekonany o tym, że Jezus Chrystus umiera w tych wszystkich, którzy umierają za Ukrainę. Oczywiście Eucharystię poprzedziły: Apel Jasnogórski, wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Różaniec za Ojczyznę, Litania Narodu Polskiego i Litania do Świętego Andrzeja Boboli o łaskę przygotowania na czasy, które nadchodzą. Ksiądz przypomniał też , że Święty Andrzej Bobola modlił się o jedność między katolikami a prawosławnymi. Ale trzeba pamiętać, że jedność zawsze można zbudować tylko na miłości i prawdzie a  nigdy na kłamstwie i manipulacji.

Autor Artykułu w Naszym Dzienniku (z 28 lutego 2022 roku), na podstawie którego powstało to rozważanie, Pan Jacek Sądej napisał, że jedna z uczestniczek czuwania nocnego w rozmowie z nim, przypomniała o Mszach świętych, które odprawiał 40 lat temu bł. Ks. Jerzy Popiełuszko, męczennik komunizmu. Właśnie 28 lutego 1982 roku w parafii Świętego Stanisława Kostki na Żoliborzu w Warszawie. Rozmówczyni powiedziała: „Wierzę, że zarówno Ks. Jerzy,  jak i Święty Andrzej Bobola oraz święty Jan Paweł II, bł. Ks. Kardynał Stefan Wyszyński i wielu innych świętych, którzy prawdziwie kochali Polskę, wstawiają się za nami i upraszają błogosławieństwo i pokój dla Polski, dla Ukrainy i dla całego świata”.

Na zakończenie jeszcze zacytuję fragment wypowiedzi, wspomnianego wcześniej Pana Andrzeja Grabowskiego: „…Maryja już od ponad 100 lat mówi: pokuta, pokuta, pokuta. Tam, gdzie Matka Boża się pojawiała, nawoływała do aktów pokuty. Wskazywała: odmawiajcie codziennie Różaniec za wszystkich ludzi na świecie. Różaniec uratuje świat! My mamy tę broń i być może moglibyśmy się uchronić od wielu niebezpieczeństw, gdybyśmy wysłuchali Matki Bożej z Fatimy”.

Szczęść Boże!!