Rozważanie na Niedzielę: Błogosławieństwo z Fatimy!

W dniu 22 lutego br. Pani Małgorzata Bochenek napisała artykuł "Błogosławieństwo z Fatimy" w gazecie "NASZ DZIENNIK”. Poniżej zamieszczam obszerne jego streszczenie. Rektor sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie ks. Carlos Cabecinhas skierował specjalne pozdrowienia i błogosławieństwo dla wszystkich Czytelników "Naszego Dziennika", uczestników pielgrzymki do Fatimy zorganizowanej przez Sekretariat Fatimski na Krzeptówkach w Zakopanem, udającej się z Księgą Krucjaty Jednej Intencji. Do Fatimy zostały zawiezione także deklaracje Czytelników gazety, którzy podjęli nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca. Skierował także specjalne pozdrowienia do wszystkich Polaków, którzy podjęli lub zamierzają podjąć i praktykować nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Powiedział: "Proszę Boga o to, aby wam błogosławił i aby wam towarzyszył poprzez Maryję. Pozdrawiam szczególnie wszystkich, którzy zdecydowali się praktykować nabożeństwo pienvszych sobót. Jest ono bardzo ważnym, można powiedzieć, wręcz fundamentalnym elementem orędzia fatimskiego….. – Bądźcie czcicielami tych małych wielkich świętych, pomagajcie w upowszechnianiu wiedzy na temat ich życia, oni pokazywali nam, jak realizować orędzie fatimskie. Niech Bóg wam błogosławi". Okazją były uroczystości liturgicznego wspomnienia ku czci świętych Hiacynty i Franciszka (20 lutego). Jak zauważyli uczestnicy pielgrzymki: – To byt czas łaski, fatimskich, bardzo głębokich rekolekcji. W czasie jej trwania nawiedzili miejsca naznaczone obecnością Maryi, związane z orędziem fatimskim, chodzili śladami świętych Franciszka i Hiacynty oraz Czcigodnej Sługi Bożej Siostry Łucji (obecnie trwa proces beatyfikacyjny Siostry).

Pani redaktor M. Bochenek rozmawiała także z Siostrą Angelą Coelho, postulatorem procesu kanonizacyjnego dzieci fatimskich i także postulatorem procesu beatyfikacyjnego Siostry Łucji. Siosta Angela powiedziała, że otrzymuje dużo informacji o łaskach uzyskanych za wstawiennictwem Siostry Łucji, szczególnie dotyczących zdrowia, w tym wiele od kobiet, które miały problem z zostaniem matkami a także od osób, które znalazły się w jakimś dużym niebezpieczeństwie i prosiły Siostrę Łucję o pomoc, o łaskę zjednoczen ia rodziny. Jedna z pan obsługujących w hotelu wypowiedziała słowa: "Mieszkacie na świętej ziemi, bo z Polski są św. Jan Paweł Il i bł. Ks. Kard. Stefan Wyszyński. Poprosiła rozmówców kaptanów o modlitwę. Była to Pani pochodząca z Angoli mająca imię Immaculate Conception (po polsku Niepokalane Poczęcie l). Pielgrzymi z Polski prośbę o modlitwę za kobietę przesłali też do s. Nulli ze Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża, uzdrowionej za wstawiennmvern bł. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Kiedy powiedzieli o tym kobiecie ona wyznała: "Jak to możliwe, że spotyka mnie takie szczęście". Pielgrzymi obdarowali ją obrazkami św. Jana Pawła Il i Matki Bożej Częstochowskiej. Była ogromnie wzruszona i wdzięczna. Ks. Dr Krzysztof Czapla dyrektor Sekretariatu Fatimskiego na Krzeptówkach podczas zwiedzania, będąc przy Pomniku Chrystusa Króla w koło Lizbony, przypomniał, że Portugalia zawierzona Niepokalanemu Sercu Maryi, w sposób cudowny nie doświadczyła dramatu Il wojny światowej, aten Pomnik jest tego materialnym symbolem. Polska zaś jest pierwszym krajem, który po Il wojnie światowej poświęcił się NiepolalanemuSercu Maryi oraz zaczął wypełniaćto, o co prosiła Maryja: codzienny Różaniec, praktyka pięciu sobót miesiąca. Jeśli będziemy wierni temu zawierzeniu, wówczas możemy być pewni Bożego błogosławieńżwa dla nagej Ojczyzny. Przypomniał też, że chociaż Francja i Holandia zostały poświęcone Niepokalanemu Sera.l Maryi przed Polską, to jednak nie odpowiedziały w pełni na prośbę Maryi.

Jeśli wypełniane są życzenia Maryi, ludzie doświadczają wielu łask i owoców. Jeśli cała ludzkość odpowie na Jej wezwania, Rosja się nawróci i nastanie pokój – stwierdził ks. Dyr. Krzysztof Czapla.