Tygodnik Katolicki "Niedziela" nr 42/2017

Co zawiera bieżący numer tygodnika, możesz sprawdzić tutaj.

 


 

Tygodnik Katolicki "Gość Niedzielny" nr 41/2017

Co zawiera bieżący numer tygodnika, możesz sprawdzić tutaj.

 


 

Miesięcznik Katolicki "Promyczek Dobra" nr 10/2017

 

Październik to miesiąc poświęcony Maryi, a w szczególności modlitwie różańcowej, w bieżącym numerze jako dodatek – wybrana tajemnica. 

W środku ciekawe artykuły, m.in:

  • * Niedzielne Ewangelie: Przypowieść o dwóch synach,
  • * Legendy o świętych: Historia wędrownego pieśniarza,
  • * Obraźnik, czyli Mrówka Stefania na tropie ginących zawodów,
  • * Szkoła Mądralki, czyli Język angielski,  
  • * Rozrywka – dużo łamigłówek i rebusów. 

Numer 10 rozpoczyna konkurs kaligraficzny Bakałarz 2017/2018. 

W środku znajduje się pierwsza karta konkursowa z zadaniami dla klasy I, II oraz III szkoły podstawowej. Konkurs czas zacząć, a więc zapraszamy do piór i ołówków!

 

 


 

Miesięcznik Katolicki "Mały Promyczek 3+" nr 10/2017

 

 

 

 

Październikowy numer "Małego Promyczka 3+" zwraca uwagę dzieci na 100 – lecie objawień fatimskich, których rocznica przypada 13 października, ich bezpieczeństwo poprzez naukę znaków drogowych oraz grę DOMINO 

 

 

 

 

 


 

Kalendarz Misyjny 2018

 

Kalendarz misyjny 2018 z papieskimi intencjami modlitewnymi.

Ze stron poszczególnych miesięcy spoglądają na nas przeurocze twarze dzieci z różnych stron świata.

 

CEGIEŁKA NA RZECZ MISJI !

 

 


 

Kalendarz Rolników 2018

Kalendarz Rolników 2018 to już 27. rocznik popularnego poradnika. Format A4 i 288 stron w pełnym kolorze pozwalają na to, by kalendarz-poradnik w atrakcyjny sposób prezentował  wybrane treści.

Rozbudowane kalendarium zawiera wiele szczegółowych informacji; od godzin wschodów i zachodów słońca i księżyca, poprzez uroczystości i święta katolickie, do wskazówek kalendarza biodynamicznego.

Poszczególne rozdziały przybliżają różnorodną tematykę. W rozdziale czwartym „Wieś i rolnictwo” czytelnicy znajdą informacje z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi i innych instytucji rolniczych. W rozdziale piątym „Dom, posiłki, zdrowie, otoczenie” zostały zebrane ciekawe przepisy kulinarne oraz artykuły o zdrowiu i ziołolecznictwie. Rozdział siódmy „Człowiek, świat, przyroda” to prawdziwa skarbnica wiedzy o polskich lasach. Rozdziały drugi i trzeci przedstawiają wybrane zagadnienia z historii Polski i Kościoła, ważne postaci (np. abp Antoni Baraniak, siostra Małgorzata Chmielewska). Można też zapoznać się z artykułami prezentującymi muzyczną drogę i fascynacje Piotra Rubika, autora m.in. „Tryptyku świętokrzyskiego”, poznać Martę Manowską, prowadzącą popularny program telewizyjny „Rolnik szuka żony”, zastanowić się nad chrześcijańską tożsamością Europy, patriotyzmem po chrześcijańsku czy spojrzeć na starość jako przywilej.