na XXVIII Niedzielę Zwykłą – 13.09.2019 r.

"Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła". Wiara karmiona Słowem Bożym, umacniana Ciałem Pańskim pozwala powstać z trudnych sytuacji i iść z pochodną świadectwa do świata.

Ks. rektor WSD w Kielcach Paweł Tambor składa całej naszej Wspólnocie Parafialnej za dar wspólnej modlitwy w intencji powołań do kapłaństwa naszego diecezjalnego Seminarium i za materialne wsparcie.

Wczoraj podjęliśmy sprzątanie stropu naszego kościoła, wykonaliśmy około 20% prac związanych z porządkiem, było nas 11 osób w tym dwie Panie, za wykonanie bardzo uciążliwego dotychczasowego zadania Zespołowi, który spisał się na medal, bardzo serdecznie dziękuję, umawiamy się na 26 października na kontynuację porządków i bardzo proszę już dziś o drugie tyle osób do pomocy.

Po hasłem „Wstańcie chodźmy” przeżywamy dziś XIX Dzień Papieski, fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia to żywy pomnik św. Jana Pawła II. Przed świątynią nasza Młodzież kwestuje na rzecz stypendiów dla młodzieży z rodzin bardziej potrzebujących.

Dziś o godz. 16.30 ostatni w tym roku różaniec Fatimski, Msza św. i procesja, zabieramy ze sobą świece.

Jutro w modlitwie szczególnie pamiętamy o zmarłych nauczycielach, emerytowanych nauczycielach i tych, którzy obecnie kształcą dzieci i młodzież.

Jutro po Mszy św. wieczornej na wikariacie spotkanie Kręgu Biblijnego.

Od środy można zapisywać intencje mszalne na przyszły rok, w pierwszej kolejności zapraszamy jubilatów.

19 października w sobotę o godz.18.00 w parafii Kuczków u ks. proboszcza Wojciecha rozpocznie się Wieczór Uwielbienia, wyjątkowe spotkanie, zapraszamy wszystkich chętnych do udziału, szczególnie młodzież.

W przyszłą niedzielę Niedziela Misyjna, ofiary w tym dniu składane we wszystkich kościołach i kaplicach przeznaczone są do dyspozycji Ojca Świętego Franciszka na cele misyjne.

W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 ostatni w tym roku Festiwal Muzyki Organowej za organami Jarosław Wróblewski i chór mieszany z Zabrza, zapraszamy.

Przypominamy sobie o odmawianiu modlitwy różańcowej szczególnie w miesiącu październiku.

Do nabycia prasa katolicka, między innymi miesięcznik WPIS w cenie 8 zł.

W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

• – we wtorek św. Teresy od Jezusa dz. i dr K.
  • – w środę św. Jadwigi Śląskiej, kolejna rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
  • – w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego bpa m.
  •  – w piątek św. Łukasza Ewangelisty, w modlitwie pamiętamy o wszystkich zajmującymi się potrzebujących pomocy.