na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego  – 21.04.2019 r.

Jezus zmartwychwstał! Ostatnie słowo należy do życia, do miłości, do Jezusa. Przez chrzest należymy do Niego, nosimy w sobie Jego życie, całą Jego historię, Jego drogę. Niech ta wielkanocna uroczystość sprawi, że staniemy się świadkami zmartwychwstałego Pana! Nieśmy Jego światło wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie jej brak, i miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi nienawiść. Jezus żyje! Ostatnie słowo należy do życia w Jezusie Chrystusie.

Za nami czas Wielkiego Tygodnia, intensywność w przygotowaniu Triduum Paschalnego, za porządek w naszej świątyni pragnę serdecznie podziękować Paniom z Koła Ekologicznego.

Za ogrom przygotowań: ciemnicy, grobu Pańskiego, krzyży pamiątkowych przy adoracji wielkopiątkowej, przystrojeniu prezbiterium kwiatami serdeczne podziękowanie kieruję na ręce p. Magdaleny i wszystkim współpomagającym.

Za przygotowanie stołów na Msze św. Wieczerzy Pańskiej, Liturgii w każdym dniu Triduum serdeczne podziękowania składam ks. Grzegorzowi, Ministrantom i współpomagającym.

Za ofiarowanie chlebów na Stół Wieczerzy Pańskiej dziękuję p. Zjawionej.

Za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu serdecznie Wam dziękuje, Paniom z Koła Różańcowego p. Garus z Radoszewnicy za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

Wszystkim Wam, którzy wypełniliście naszą świątynię modlitwą i adoracją również bardzo serdecznie dziękuję.

Przed nami okres 50 dni radości wielkanocnej, tym czasem trwamy w oktawie Wielkiej Nocy, jutro zbierane ofiary przeznaczone będą na Katolicki Uniwersytet Lubelski, w najbliższy piątek jako jedyny dzień w roku /obok uroczystości/ nie obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych.

Codziennie 10 minut przed Mszą św. popołudniową będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Za tydzień uroczystość Bożego Miłosierdzia, przed każdą Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Dzieci, które na początku Wielkiego Postu zdecydowały się na pomoc Seniorom, zebrane ofiary w skarbonkach mogą złożyć na tacę, te ofiary będą przekazane na cele naszego Parafialnego Caritas.

Do nabycia prasa katolicka, w tygodniku niedziela znajdziemy informację o Siostrach Zmartwychwstankach, które posługują już 85 lat w Koniecpolu.