na XII Niedzielę Zwykłą – 23.06.2019 r.

Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia weźmie swój krzyż i niech Mnie naśladuje…” Na okres wakacyjno-urlopowy i jakikolwiek inny czas, Pan Jezus proponuje każdemu z nas by kroczyć za Nim, nie lękać się trudności i naśladować Go…

W ostatni wtorek młodzież naszej Parafii przystąpiła do sak. Bierzmowania, za przygotowanie do tego sakramentu dziękuję przede wszystkim Rodzicom, kiedy rodzice uczestniczą we Mszy św., dają właściwy przykład, to i dla dziecka Msza św. nie będzie „ciężarem” i uroczystym pożegnaniem Kościoła do sak. Małżeństwa.

Serdecznie dziękujemy ks. Grzegorzowi za trud włożony w przygotowanie młodzieży do sakr. Bierzmowania i p. katechetce Teresie.

Rodzicom młodzieży bierzmowanej dziękuję za wykoszenie trawy wokół kościoła, za generalne porządki w świątyni, za dar ołtarza na sprzęt przeciwpożarowy do naszego kościoła, jak również za pracochłonną dekorację.

W środę dzieci i młodzież zakończyła Rok Szkolny, zachęcamy do przeżycia czasu wakacji z Panem Bogiem.

W uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa mogliśmy zaprosić i pokazać Jezusowi Eucharystycznemu nasze codzienne życie, za możliwość pełnego uczestnictwa w tej uroczystości serdecznie dziękuję, na ręce p. Sołtys z Radoszewnicy tym mężczyznom, którzy  przywieźli brzózki do ołtarzy, tym osobom, które stawiały konstrukcje i przyozdabiały ołtarze, wszystkim Wam, którzy przyczyniliście się do upiększenia tej uroczystości.

W najbliższym czasie p. Magdalena nie będzie już przyozdabiać ołtarza kwiatami, na chwilę obecną nie mamy osoby na to miejsce.

W ostatnim czasie przy wyładowaniu atmosferycznym zostały uszkodzone moduły zegarnicy.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, zwyczajem lat ubiegłych tak jak to było dotychczas prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy wokół kościoła, do sypania kwiatków zapraszamy dziewczynki.

W sobotę uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła.

Msze św. o godz. 8.00; 10.00 i 18.00, ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

W przyszłą niedzielę więcej informacji na temat stanu technicznego naszej świątyni.

Pod chórem do nabycia prasa katolicka.

W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

• – jutro uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela
  • – w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • – w sobotę uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła.