na II Niedzielę Zwykłą – 19.01.2020 r.

Jan Chrzciciel dostrzega w osobie Jezusa „Baranka Bożego, który gładzi grzechy świata”  Ta chwila stała się ukoronowaniem całego jego życia. I my podczas Mszy św. słyszymy słowa Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata. Patrzymy na Hostię, wierząc, że to Jezus, rozpoznajmy w Nim naszego  Pana i Zbawiciela.

W tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan chcemy dorastać do słów Jezusa, „abyśmy byli jedno” w naszym Panu, pomimo ogromu różnic kulturowych, religijnych, społecznych.

We wtorek zostały rozpoczęte prace związane z instalacją elektryczną w naszym kościele, do obecnych widoków musimy się przyzwyczaić na dłuższy czas, dziś na sumie szczególnie to dzieło będziemy chcieli powierzyć Bożej opiece.

Jutro z błogosławieństwem kolędowym udamy się do Radoszewnicy, jeden ksiądz od ul. Mostowej, drugi od ul. Wiejskiej.  Tym samym kończymy nasze odwiedziny  Duszpasterskie. Rodziny, które nie mogły podjąć księdza we wskazanym czasie a chcą to uczynić, prosimy o indywidualne umówienie się z księdzem w zakrystii.

W najbliższy wtorek dzieci szczególnie pamiętają o swoich Babciach i Dziadkach, w liturgii Mszy św. polecamy Ich opiece św. Agnieszki.

W sobotę na godz. 9.00 zapraszam stały Zespół osób, który pomagał przy sprzątaniu na więźbie dachowej naszego kościoła, zapraszamy również wszystkich chętnych, którzy chcą włączyć się w pomoc przy sprzątaniu. Zabieramy ze sobą maski przeciwpyłowe, lampki czołowe, łopaty.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii św.

Do nabycia  prasa katolicka

W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

• – we wtorek św. Agnieszki, dz. i m.

• – w piątek św. Franciszka Salezego bpa i dra Kościoła.

• – w sobotę święto nawrócenia św. Pawła Apostoła.