na XIV Niedzielę Zwykłą – 05.07.2020 r.

Kiedy osobisty świat wypełnia się mrokiem, obraz domina burzy dotychczasowy świat, pozostają dalej aktualne słowa Jezusa, takie wyjątkowe, niosące w sobie świat nadziei, odrzucające samotność „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię…”. Tylko… Przyjdźcie …

Po pierwszej Mszy św. spotkanie z Różami Żywego Różańca i Gronem Przyjaciół Seminarium i wymiana tajemnic różańcowych.

W tym tygodniu: we wtorek po Mszy św. wieczornej zbiórka Ministrantów.

We wtorek, środę, czwartek o godz. 16.30 spotkanie młodzieży przygotowującej się do s. Bierzmowania.

W piątek i sobotę od godz. 9.00 sprzątanie i porządkowanie kościoła i placu przykościelnego.

W piątek o godz. 17.00 spowiedź dla młodzieży przygotowującej się do s. Bierzmowania, ich rodziców i świadków. Sakrament Bierzmowania w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.

W przyszłą niedzielę w naszej Parafii na Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00 będziemy gościć ks. bpa Mariana Florczyka na wizytacji kanonicznej.

Na godz. 10.00 zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami, będzie to Msza św. z błogosławieństwem dzieci.

O godz. 11.20 gromadzimy się na cmentarzu Parafialnym na wspólnej modlitwie za zmarłych.

O godz. 12.00 młodzież naszej Parafii przyjmie s. Bierzmowania z rak ks. bpa. Te osoby, które tradycyjnie uczestniczą w „sumie” o godz. 12.00, prosimy o zmianę godziny Mszy św., zostawmy młodzieży bierzmowanej, rodzicom, gościom świątynię do dyspozycji.

W przyszłą niedzielę zachęcam do wzięcia udziału w wyborach.

Paniom podejmującym porządki w naszej świątyni serdecznie dziękujemy.

W tym tygodniu o ile nie zajdą nieprzewidziane zmiany będziemy chcieli przenosić część rusztowania z nawy głównej do bocznego transeptu na przeciwną stronę. Na chwilę obecną następuje powolna kosztowna finalizacja prac.

Od stycznia prace za kolejny miesiąc czasu kosztują nas około 24 600,00 pln. W czerwcu nastąpiła kumulacja trzech wystawionych faktur za które w całości zapłaciliśmy 60 070,00 pln. Wszystkie faktury dotyczą naszej świątyni. Mamy jeszcze wiele wydatków bieżących, np. wywóz śmieci z cmentarza za jeden miesiąc to około 2 tyś pln, za czerwiec mamy fakturę do zapłacenia na kwotę 2 393,28 pln.

Za ofiary składane przez Was na potrzeby naszej świątyni (w ostatnim tygodniu były to cztery rodziny ) mówię serdeczne Bóg zapłać. Mamy jeszcze ogromny potencjał w naszej Parafii, dziś chciałbym Was zapoznać, przygotowałem wykaz mieszkańców naszego miasta którzy mogą się włączyć w pomoc i tych, którzy b. rzetelnie się włączają:

Do nabycia prasa katolicka.

W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

• – jutro bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz.
  • – w środę św. Jana z Dukli, prezb.
  • -w sobotę św. Benedykta opata, Patrona Europy