na VI Niedzielę Zwykłą  – 17.02.2019 r.

Duch Święty przenika nasze myśli. Jeśli wsłuchujemy się w Jego głos podpowie nam tajemnicę Bożej mądrości i w ten sposób możemy uniknąć wielu rozczarowań i błędnych wyborów. Przywołujmy częściej pomocy i światła Ducha Świętego.

Dziękuję serdecznie wszystkim tym, którzy w ostatni poniedziałek modlitwą Mszy św. objęli troskę o powołania do życia kapłańskiego i zakonnego z naszej Parafii.

W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do sakr. Bierzmowania.

Od następnego poniedziałku (tj.25 lutego 2019) rozpoczniemy spotkania związane z modlitwą i rozważaniem Pisma Świętego, chcemy aby te spotkania były odpowiedzią na propozycję Parafian zgłaszaną szczególnie podczas kolędy.

W diecezjalnym domu rekolekcyjnym w Skorzeszycach koło Kielc organizowany jest w dniach 1-3 marca br. "Weekend z lectio divina". Lectio divina to praktyka modlitewna w oparciu o Pismo Święte. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich, którzy pragną ożywić swoją wiarę poprzez rozważanie słowa Bożego. Spotkanie prowadzi ks. Tomasz Siemieniec, wykładowca Pisma Świętego w WSD w Kielcach. (Szczegóły i dane kontaktowe na plakacie w gablocie).

Do nabycia prasa katolicka.

W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

• – W piątek święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.
  • – W sobotę św. Polikarpa, biskupa i męczennika.