na XIX Niedzielę Zwykłą – 11.08.2019 r.

„Wy też bądźcie gotowi”, życie w łasce uświęcającej, gotowość w dawaniu świadectwa w wierze bliźnim i oczekiwanie w nadziei dnia Pańskiego, to klimaty dzisiejszego Słowa Bożego.

Wczoraj gościliśmy Pielgrzymów z Janowa Lubelskiego, dziś przybędą Pielgrzymi naszej Diecezji, jutro przygotowujemy obiad dla Pielgrzymów z Diecezji Siedleckiej, chcemy okazać gościnę na jaką nas stać, szczegóły w gablocie parafialnej.

We wtorek nabożeństwo ku czci Pani Fatimskiej, wszystkich czcicieli Pani Fatimskiej serdecznie zapraszamy, szczególnie w miesiącu sierpniu zapraszamy mieszkańców Luborczy, Zagacia, Kozakowa, Stefanowa, prosimy o przyozdobienie kwiatami figury Pani Fatimskiej.

W czwartek uroczystość  Wniebowzięcia NMP, porządek Mszy św. niedzielny, na każdej Mszy św. poświęcenie ziół, kwiatów, zbóż. (…), w tym dniu o godz. 12.00 będziemy dziękować ks. Grzegorzowi za owoce czteroletniej posługi w naszej Parafii.

W przyszłą  niedzielę o godz. 18.00 rozpoczynamy Festiwal Muzyki Organowej, za organami zasiądzie p. Waldemar Krawiec, a swojego głosu będzie użyczał  p. Łukasz Nowak.

Na pielgrzymkę autokarową do Komańczy i Dukli zaprasza ks. Proboszcz z parafii Podlesie więcej inf. na kartkach znajdujących się na klęczniku.

Do nabycia prasa katolicka, w Gościu Niedzielnym znajdziemy pieśni patriotyczne i religijne na płycie CD.

W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

• –  w środę św. Maksymiliana Maria Kolbe prezbitera i męczennika.

• – w czwartek uroczystość Wniebowzięcia NMP.