na XXV Niedzielę Zwykłą – 20.09.2020 r.

Pan Jezus siłą słowa zachęca nas, aby każdego dnia podejmować wysiłek pracy w winnicy Pana, wcześniej czy później godnie nam wynagrodzi.

Za nami uroczystość I Komunii św. i biały tydzień.

Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za roczną współpracę, zaangażowanie w przygotowaniu dzieci do I Komunii św. W bezpośrednim przygotowaniu dziękuję Rodzicom za porządki poczynione w naszej świątyni, za ofiarę złożoną na cele naszej świątyni w kwocie 2500,00 pln.

Pani Teresie – Katechetce dziękuję za zaangażowanie w katechizację i bezpośrednie przygotowanie dzieci do I Komunii św.,

Ks. Piotrowi za rzetelną, profesjonalną opiekę duchową nad Rodzicami w prowadzeniu spotkań z rodzicami i dziećmi.

P. Markowi Organiście dziękuję za opiekę nad pionem muzycznym dzieci.

Dzieciom pierwszokomunijnym dziękuję za ofiary, którymi podzieliły się z dziećmi z krajów Misyjnych w kwocie 1211,00 pln.

Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych życzymy umiłowania niedzielnej Eucharystii, konkretnym owocem będzie systematyczny udział ze swymi pociechami.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z rodzicami dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św.

Dziękuję Czcicielom M.B. Fatimskiej i mieszkańcom z Magdaszu, Dąbrówki, Przysieki, Podstocza, Koniaw, Wąsosza i Aleksandrowa za dar wspólnej modlitwy i przyozdobienie kwiatami figury MB Fatimskiej.

Dziękuję za ofiary składane  na utrzymanie bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie  w kwocie 805,00pln.

Od dziś zachęcamy mężczyzn do męskich spotkań w duchowej łączności online z Jasną Górą „Oblężenie Jasne Góry” 20 – 26 września, codzienne spotkania o godz. 18.30 więcej informacji strona http:oblenzenie.mezczyzni.net

Dziś o godz. 18.00 pierwszy w tym roku koncert muzyki organowej i oktetu wokalnego, zapraszamy do naszej świątyni Gości i Parafian.

Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego na wikariacie.

W tym tygodniu od środy w godz. urzędowania kancelarii można zapisywać Msze św. za żyjących, jubileuszowe, urodzinowe, wynagradzające, dziękczynne, na rok 2021r.

Prace restauratorskie przy naszej świątyni trwają, wystawiliśmy przed kościołem dwie zużyte beli byśmy mieli wyobrażenie jak  mniej więcej remont więźby dachowej wygląda, po Mszy św. można podejść i zobaczyć materiał który służył około czterech wieków naszej Wspólnocie Parafialnej. Czekamy na przybycie dekarzy. Za ofiary składane na tacę, w kopertach, na konto parafialne, na potrzeby naszej świątyni, serdecznie Wam dziękuję. W ostatnim tygodniu wpłynęło w kopertach 1300,00 pln.

Do nabycia prasa katolicka.

W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

• – jutro święto św. Mateusza Ap.
  • – w środę św. Pio z Pietrelciny, przez.
  • – w sobotę rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w  Kielcach.