I Niedziela Adwentu

Okres Adwentu stanowi preludium do całego roku liturgicznego. W liturgii bowiem przemierzamy przez cały rok drogę Jezusa, spotykając Go w tajemnicach Jego życia, śmierci i chwały. Adwent to zaproszenie do przyjęcia wciąż „Przychodzącego” Boga, który jest „wczoraj i dziś, ten sam także na wieki” (Hbr 13,8), co wyraża podstawowy sens życia każdego chrześcijanina. Dobrze przeżyty okres Adwentu wprowadza nas na ścieżki zbawienia, którymi będziemy kroczyć przez cały rok liturgiczny, aż do niedzieli Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

Pierwsza Niedziela Adwentu

I Niedziela Adwentu

"Pierwsza Niedziela Adwentu w życiu Kościoła jest jak wielka brama, która otwiera bogaty czas łaski, którego drogami są: kolejny rok duszpasterski przeżywany pod hasłem „Nowe życie w Chrystusie” oraz Święty Rok Miłosierdzia ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka.

Nowe  życie  w  Chrystusie jest  udziałem  wszystkich  ochrzczonych i każdego z nas z osobna, którzyśmy podczas chrztu świętego przyjęli Boży dar konsekracji w imię Trójcy Świętej…."

Tak swoje Słowo na I Niedzielę Adwentu rozpoczął Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Pełny tekst: tutaj