Dożynki Parafialne

W niedzielę, 30 sierpnia przeżywaliśmy Dożynki Parafialne, czyli wielki dzień dziękczynienia dobremu Bogu za plony ziemi. Jest to święto rolników, sadowników, ogrodników i działkowców, którzy tego dnia proszą Boga o Jego błogosławieństwo dla swojej pracy.

Dziś do naszej świątyni na uroczystą Sumę przybyły delegacje z miejscowości: Radoszewnicy, Starego Koniecpola, Zagacia wraz z wieńcami dożynkowymi. Obecne były także władze samorządowe na czele z Panem Burmistrzem Ryszardem Suligą. Dziękowaliśmy nie tylko za udane zbiory, ale też za ciężką pracę, bez której nie brakuje nam chleba na stole.

Staropolskim "Bóg zapłać" dziękujemy organizatorom wieńców dożynkowych, którzy poświęcili swój czas na ich wykonanie!

ZAPRASZAMY DO GALERII