Parafia Trójcy Świętej w Koniecpolu

  Parafia Trójcy Świętej w Koniecpolu

  Parafia Trójcy Świętej w Koniecpolu

XVIII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy

 

W sobotę, 23 września 2017 roku odbył się XVIII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy pod hasłem: „Idźcie i głoście tajemnicę Krzyża”. Pątnicy z diecezji sandomierskiej, kieleckiej i radomskiej wędrowali 15 trasami, przebiegającymi przez najpiękniejsze miejsca Gór Świętokrzyskich, aby pokłonić się relikwiom Krzyża Świętego, bowiem Święty Krzyż to najstarsze polskie sanktuarium. Przechowywane są w nim relikwie Drzewa Krzyża Świętego.

Również i z naszej parafii, już po raz drugi, młodzież jak i dorośli wraz z ks. Grzegorzem Pastorczykiem, wzięli udział we wspólnym pielgrzymowaniu. Nasza grupa wędrowała trasą o nazwie „Romańska” z Waśniowa na Święty Krzyż, licząca 16 km (Waśniów – Kol. Pękosławice – Wojciechowice – Rezerwat przyrody Wąwóz w Skałach – Grzegorzowice – Stara Słupia – Nowa Słupia – Święty Krzyż).

Po dotarciu na Święty Krzyż, pielgrzymi uczestniczyli we Mszy Św., która została oprawiona na błoniach tuż przy Sanktuarium pod przewodnictwem Biskupa radomskiego Henryka Tomasik, z udziałem Biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego i Biskupa Mariana Florczyka, który przybył na Święty Krzyż z grupą rowerową. Słowa homilii skierował do wiernych Biskup sandomierski Krzysztof  Nitkiewicz.

W tym roku w rajdzie uczestniczyło 3110 osób.

Mamy nadzieje, że w przyszłym roku również nie zabraknie chętnych do wspólnego pielgrzymowania, także i z naszej parafii.

ZAPRASZAMY DO GALERII

INFORMACJE
MSZE ŚWIĘTE
Niedziele i święta
8.00, 10.00, 12.00, 17.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

(w okresie zimowym 17.00)


INNE NABOŻEŃSTWA
Przed Mszą św. wieczorną
środa – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego

ODPUST PARAFIALNY
Uroczystość Najświętszej Trójcy pierwsza niedziela po Zielonych Świątkach

KANCELARIA PARAFIALNA
Środa, czwartek, piątek

po Mszy św. wieczornej

Licznik odwiedzin
288496
Visit Today : 122
Visit Yesterday : 345
This Month : 4926
This Year : 46055
Total Visit : 288496