Parafia Trójcy Świętej w Koniecpolu

  Parafia Trójcy Świętej w Koniecpolu

  Parafia Trójcy Świętej w Koniecpolu

Rozważanie na Niedzielę – Unia Europejska przeciw Katolickiej Polsce

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Drodzy internauci i czytelnicy.

Tym artykułem zamierzamy rozpocząć cykl rozważań dotyczących spraw bieżących w naszej Ojczyźnie. W pierwsze niedziele miesiąca poruszać będziemy istotne sprawy mogące mieć znaczenie dla każdego z nas. Tytuł dzisiejszy został zaczerpnięty z czasopisma: „Nasz Dziennik”. Felieton doń napisał Pan Profesor Mieczysław Ryba, który zastanawia się dlaczego wysocy urzędnicy, chcąc utworzyć superpaństwo, z wielką mocą podnoszą kwestie ideologiczne. Parlament Europejski uchwalił już wiele rezolucji przeciw Polsce m.in. atakując nasz kraj za brak prawa do aborcji, czy też za opór przeciw ideologii gender i inne. Jak wskazują fakty historyczne, każde imperium, które dotychczas tworzono na świecie szukało podstaw ideologicznych do swojego funkcjonowania.

Na przykład Francja za czasów Napoleona – ideologia oświecenia, hitlerowskie Niemcy – narodowy socjalizm, Związek radziecki – komunizm, chadecy – założyciele UE oparli proces integracji na podstawach chrześcijańskich. Obecni twórcy superpaństwa europejskiego nawiązują do ideologii Altiera Spinellego i Antonia Gramsciego oraz szkoły frankfurckiej – ideologia neomarksistowskiej rewolucji kulturowej.

Następują działania w kierunku zniszczenia wspólnot narodowych, kształtuje się nowe elity kosmopolitów, rozwija się utopijny ekologizm, aby móc gospodarki krajów słabszych podporządkować silniejszym, a za pomocą ideologii gender rozbija się życie rodzinne, po to, by narody przekształcić w masy podatne do pełnej realizacji wielkich projektów inżynierii społecznej, a na koniec chodzi o zniszczenie tradycyjnej religii – chrześcijaństwa, po to, by złamać moralność. A więc we współczesnej Unii Europejskiej ma nie być miejsca dla Polski katolickiej, bo gdy nawet Polska straci suwerenność, nawet gdy zostanie gospodarczo podporządkowana, to zawsze może odrodzić się, tak jak II Rzeczpospolita po rozbiorach. Wszyscy chyba wiemy, że siłą Polski XIX wieku nie było ani wojsko, ani polityka, ani też gospodarka, a tylko kultura. Życie duchowe Polaków było oparte na religii katolickiej. I po pierwszej wojnie światowej w dogodnej chwili dziejowej naród się odrodził i obronił swoje państwo. Mimo wielu trudności nigdy nie ulegliśmy żadnej ideologii promowanej przez duże mocarstwa i został nadal katolicki.

A Kościół prowadzony przez Wielkiego Prymasa Tysiąclecia bł. Stefana kardynała Wyszyńskiego i Wielkiego Papieża Polaka św. Jana Pawła II, odegrał ważną rolę w powstaniu „Solidarności” i odrodzeniu Niepodległej Polski po 1989 roku.

Ideolodzy europejscy projektują nowe imperium europejskie na długie lata. Z ich perspektywy należy zniszczyć wszelkie przejawy starej kultury, starego świata. To dlatego w Polsce przeżywamy dziś wszystkie elementy wojny o kulturę, w której zniszczenie Kościoła jest celem kluczowym. Z całą mocą powinni to sobie uświadomić zarówno nasi duszpasterze, jak i ludzie świeccy.

Było to obszerne streszczenie Felietonu zamieszczonego w czasopiśmie „Nasz Dziennik".

Rozważania zakończę Mottami zaczerpniętymi z książki Zbigniewa Przybylaka „Sławne proroctwa …”.

„Przeżywamy obecnie czasy ekstatyczne, kryjące w sobie jakby wstrząsające zapowiedzi apokaliptyczne”. August kardynał Hlond

„Walka z Bogiem jest początkiem zguby. Jest to zwykła droga mężnych tej ziemi, którzy wywyższeni w swej pysze pod niebiosa, nie mają innego powrotu, jak  tylko drogę upadku”. Bł. Stefan Kardynał Wyszyński

„Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie Mej woli, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje”. Słowa Chrystusa z objawienia św. Faustyny Kowalskiej


Czesław Robak

INFORMACJE
MSZE ŚWIĘTE
Niedziele i święta
8.00, 10.00, 12.00, 17.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

(w okresie zimowym 17.00)


INNE NABOŻEŃSTWA
Przed Mszą św. wieczorną
środa – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego

ODPUST PARAFIALNY
Uroczystość Najświętszej Trójcy pierwsza niedziela po Zielonych Świątkach

KANCELARIA PARAFIALNA
Środa, czwartek, piątek

po Mszy św. wieczornej

Licznik odwiedzin
279822
Visit Today : 182
Visit Yesterday : 216
This Month : 4925
This Year : 37381
Total Visit : 279822