Rozważanie na Niedzielę: Przed ważnymi wyborami
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica!
9 lipca 2023 roku odbyła się kolejna Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na JASNĄ GÓRĘ. Już w przeddzień Ojciec Tadeusz Rydzyk wygłosił podczas Apelu Jasnogórskiego w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej:
„ROZWAŻANIE DYREKTORA RADIA MARYJA.”
Którego obszerne fragmenty polecam zainteresowanym do przeczytania:
Matko Najświętsza, Królowo Polski, nasza Matko!
„….To jest Radio Twoje, to jest Radio Maryja. Gdzie pójdziemy? Przyszliśmy do Ciebie – tak rozmyślałem (O. Rydzyk) w początkach istnienie Radia, gdy piętrzyły się trudności . Dlatego przybywamy tu w każdą drugą niedzielę lipca, już po raz 32.” Ojciec dyrektor przypomniał, chyba wszystkim znane słowa świętego Jana Pawła II, który jeszcze przed wyborem na Stolicę Piotrową, w Filadeffii powiedział: „Stoimy wobec ostatecznej konfrontacji między Kościołem a anty – Kościołem, Ewangelią a Jej zaprzeczeniem”.
Zaś później, gdy wisiały czarne chmury nad Radiem stwierdził: „Ja Panu Bogu codziennie dziękuję , że jest w Polsce takie Radio i że nazywa się Radio Maryja”, a jeszcze później: „Macie wiele do zrobienia w Polsce. Wiele do zrobienia przez modlitwę codzienną, przez wpływ na rodziny, przez wpływ na młodzież”, zaś będąc w Toruniu powiedział także: „Niech Maryja Gwiazda Nowej Ewangelizacji, poprowadzi wasze radio na spotkanie nowych ludzi i nowych czasów”.
I na zakończenie wystąpienia ojciec Tadeusz Rydzyk wypowiedział słowa: Obecnie „są to inne czasy. Widzimy, jakie czasy. Z jednej strony Polski spadają rakiety niosące śmierć. Jest straszna wojna, straszne barbarzyństwo, tak blisko naszych granic. A z drugiej strony inna wojna – straszna deprawacja. Również próby zdeprawowania naszego Narodu.
Mamy wiele do zrobienia. Prosimy Cię uczyń nas narzędziami Twoimi. Spraw, abyśmy byli narzędziami w Twoich dłoniach dla dzieła ewangelizacji, żeby Jezus zwyciężył w nas, przez nas. Pomóż nam, abyśmy uczynili wszystko, co Jezus nam mówi”.
W niedzielę 09 lipca celebransem Mszy Świętej dla zgromadzonych pielgrzymów był: ks. Arcybiskup Metropolita Krakowski MAREK JĘDRASZEWSKI.
Ksiądz Arcybiskup w homilii podkreślał: Obronimy Polskę, jeśli na przekór europejskim i światowym ateistycznym ideologiom będziemy u nas budować CYWILIZACJĘ MIŁOŚCI – „Nową rzeczywistość, która będzie jednoznacznym protestem wobec fali pogardy, kłamstwa, oszczerstw i nienawiści. W cywilizacji miłości jest zawsze przestrzeń na dobroć, na uprzejmość, na przebaczenie, na wyciągnięcie ręki, a przede wszystkim na budowanie wspólnego dobra, tego dobra, któremu na imię Polska”.
Najważniejsze dla nas to żyć w Chrystusie i trwać w Jego Ewangelii. Mówił, że nie wolno nam bać się tego, że tzw. mędrcy tego świata będą na nas patrzeć z góry, z pychą, a niekiedy nawet z szyderstwem. Podkreślił, że w obecnym świecie ścierają się dwa style życia: Model życia – według ciała – prowadzący do potępienia oraz Ten – Otwarty na łaskę i działanie Ducha Świętego – Model życia według ducha.
„Miłość do Polski prowadzi nas do życia według ducha, a wyraża się w wierności wobec Kościoła i wiary, jedynej dziś miary prawdziwego człowieczeństwa”.
Zaś Święty Jan Paweł II, w jednym ze swoich wystąpień, mówił następujące słowa: „Naród jest prawdziwie wolny, gdy może kształtować się jako wspólnota określona przez jedność kultury, języka i historii. Państwo jest istotnie suwerenne, jeśli rządzi społeczeństwem i zarazem służy dobru wspólnemu społeczeństwa i jeśli pozwala narodowi realizować właściwą mu podmiotowość, właściwą mu tożsamość. To pociąga za sobą m.in. stwarzanie odpowiednich warunków rozwoju w zakresie kultury, ekonomii i innych dziedzin życia społecznej wspólnoty. Suwerenność Państwa jest głęboko związana z jego zdolnością promowania wolności narodu. Czyli stwarzania warunków, które mu pozwolą wyrazić całą swoją własną tożsamość historyczną i kulturalną, to znaczy pozwolą mu być suwerennym poprzez państwo”.
Konkluzja!
„Nie pozwolimy się zniszczyć, jeśli duch cywilizacji miłości będzie w nas i dzięki nam rósł w naszym Kraju”.
Źródło: „Nasz Dziennik” z 10 lipca 2023 r.
Czesław Robak