Parafia Trójcy Świętej w Koniecpolu

  Parafia Trójcy Świętej w Koniecpolu

  Parafia Trójcy Świętej w Koniecpolu

Rozważanie na Niedzielę: O dziele Świętych Aniołów

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Dwudziestego piątego kwietnia b.r. obchodziliśmy 75 rocznicę powstania DZIEŁA ŚWIĘTYCH ANIOŁÓW (ŁAC.: Opus Sanctorum Angelorum). Powstało ono w Insbrucku w Austrii w 1949 roku. Jego inicjatorką była Gabriela Bitterlich.

Kościół otrzymał z Nieba kolejne Boże wezwanie do gorliwego kultu świętych aniołów i zaproszenie do korzystania z ich pośrednictwa i orędownictwa. W latach 60. XX wieku DZIEŁO rozpowszechniło się na całym świecie.  Podstawą DZIEŁA jest Boże Słowo i Tradycja Kościoła. Propagowana jest w nim duchowość bezwarunkowej gotowości do służby Bogu z pomocą świętych aniołów. Jego celem jest odnowa życia duchowego przez adorację, rozważanie Słowa Bożego, zadośćuczynienie, posłannictwo (apostolat) oraz nabożeństwo “PASSIO DOMINI” DO Męki Jezusa Chrystusa – pisze w czasopiśmie “NASZ DZIENNIK” redaktor Krzysztof Gajkowski w artykule “Anielski Jubileusz”. (25 kwiecień 2024).

Zgodnie ze Statutem Opus Angelorum działa w kilku grupach: Bractwo Aniołów Stróżów, Dzieło Pomocników dla kapłanów, Wspólnota Rodzin. Łącznie ponad 50 tys. osób.

Święci Aniołowie są bardzo pomocni nam w walce z mocami ciemności. Rozrywają ciemne chmury demonów przynosząc ludziom światło niezbędne do oglądania Boga. Święci Aniołowie prowadzą nas przez trudne czasy, czasy pełne zamętu. Pan Bóg zachęca ludzi do zawarcia przymierza ze świętymi Aniołami przez Akt Ofiarowania się swojemu Aniołowi Stróżowi. W tym celu organizowane są w wielu kościołach Rekolekcje: Na przykład w Otwocku i w Józefowie w Domu Rekolekcyjnym Księży Pallotynów (23 –26 maja b.r. lub 31 maj – 2 czerwiec b.r. zapisy tel. 881062643).

Wiele świętych ściśle współpracowało ze swoimi Aniołami Stróżami. Ksiądz Marcello Stanzione w książce “Aniołowie i mistycy” przedstawia świadectwa obecności Aniołów w życiu pięćdziesięciu świętych Kościoła Katolickiego.

Święty Pius X (1835 – 1914) opublikował w 1912 roku słynny “Katechizm doktryny chrześcijańskiej”. Papież przedstawia w nim Aniołów jako istoty bezcielne, obdarzone rozumem. Są Oni Sługami Boga a także naszymi Stróżami. Wierzący powinien być szczególnie wdzięczny swojemu Aniołowi Stróżowi i nigdy nie obrażać jego obecności żadnym grzechem – pisał Papież w Katechizmie.

Święty Dominik Savio (1842 – 1857) będąc 12 – latkiem miał szczęście spotkać ks. Bosko. Święty Dominik żył w wielkiej przyjaźni z Aniołami. Pewnego razu jego siostra wpadła do stawu, ten natychmiast wskoczył za nią mimo, że nie umiał pływać. Gdy go pytano skąd miał tyle siły on odpowiedział: “ja trzymałem Rajmundę, a mnie podtrzymywał Anioł Stróż”. Niestety w 1856 roku w Turynie wybuchła epidemia cholery i młody chłopiec pomagając wraz z ks. Bosko chorym zaraził się i zmarł. W 1954 roku został kanonizowany przez papieża Piusa XII. Święty Dominik jest patronem chórów młodzieżowych, ministrantów i kobiet w ciąży.

Święty Jan XXIII (1881 – 1963) – Papież. Mając 18 lat napisał w swoim pamiętniku: “Anioł z nieba, we własnej osobie, stoi zawsze przy moim boku, a jednocześnie jest porwany w nieustannej ekstazie miłości do swego Boga. Jakaż rozkosz na samą myśl o tym! Zawsze spoczywa zatem na mnie spojrzenie Anioła, który na mnie patrzy, który modli się za mnie, który czuwa przy moim łóżku kiedy śpię…” – napisał.

W jednym z listów czytamy: Odmawiam modlitwę: “Aniele Boży” przynajmniej pięć razy dziennie i często w duchu z nim rozmawiam, zawsze w ciszy i spokoju”.

Ciąg dalszy za miesiąc.

Czesław Robak

INFORMACJE
MSZE ŚWIĘTE
Niedziele i święta
8.00, 10.00, 12.00, 17.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

(w okresie zimowym 17.00)


INNE NABOŻEŃSTWA
Przed Mszą św. wieczorną
środa – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego

ODPUST PARAFIALNY
Uroczystość Najświętszej Trójcy pierwsza niedziela po Zielonych Świątkach

KANCELARIA PARAFIALNA
Środa, czwartek, piątek

po Mszy św. wieczornej

Licznik odwiedzin
289526
Visit Today : 37
Visit Yesterday : 258
This Month : 5955
This Year : 47084
Total Visit : 289526