Parafia Trójcy Świętej w Koniecpolu

  Parafia Trójcy Świętej w Koniecpolu

  Parafia Trójcy Świętej w Koniecpolu

Rozważanie na Niedzielę: O Apostolacie Margaretek

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

W ŚWIĄTYNI MATKI BOŻEJ NIEPOKALANEJ w Niepokalanowie 27 kwietnia odbyło się już siódme spotkanie osób i wspólnot jednoczących się na modlitwie w intencji kapłanów. Data 27 kwietnia obecnego roku jest związana ze sto szóstą rocznicą święceń kapłańskich i datą pierwszej Eucharystii sprawowanej przez św. Maksymiliana Marię Kolbego (święcenia kapłańskie otrzymał 28 kwietnia 1918 roku).

Święty Maksymilian stanowi wzór dla kapłanów i wzór troski o kapłaństwo dla wszystkich otaczających modlitwą, duchownych. Był przekonany, że Bóg nieustannie daje powołania kapłańskie, ale trzeba zwłaszcza młodym pomagać w rozeznaniu ich powołań i w podejmowaniu decyzji. Pan Bóg daje łaskę, ale potrzeba wiele trudu i wysiłku, aby w niej wytrwać. Dlatego tak cenna jest każda modlitewna pomoc – powiedział o. Mirosław Kopczewski – opiekun duchowy Margaretek i organizator spotkania. W Inspiracji młodych w zakresie powołań święty Maksymilian był Mistrzem. Zdarzyło się, że w jednym roku zgłosiło się 1800 chętnych (wybrano z nich stu, a 50. Zostało zakonnikami). Święty potrafił zachwycić młodych miłością do Boga, jak również rozbudzić w nich pragnienie kapłańskiej drogi.

Na spotkaniu 27 kwietnia b.r. modlący się za kapłanów dziękowali Bogu za dar kapłaństwa oraz prosili o nowe powołania. Kapłaństwo ukierunkowane jest na świętość, prowadzi wiernych do świętości. Święty Maksymilian ciągle podkreślał, że celem ostatecznym, do którego wszyscy powinniśmy kierować nasze życie, jest świętość.

Krajowym opiekunem Apostolatu Margaretka jest ksiądz Bogusław Nagel i On przewodniczył Eucharystii. Po Komunii Świętej został odczytany Akt Zawierzenia Niepokalanej Apostolatu Margaretka. Wszyscy, którym drogie jest kapłaństwo zostali zaproszeni do czynnego udziału w tych modlitwach.

Margaretki modlą się w jednym dniu tygodnia za wybranego kapłana. Każdego dnia tygodnia modli się ktoś inny i w ten sposób cały czas ktoś prosi u Boga za duchownym. Siedem osób modli się za jednego księdza.

“Nasz Dziennik” (z dnia 20-21 kwietnia 2024) przeprowadził z o. Kopczewskim wywiad, którego streszczenie tu cytujemy.

Wywiad zakończono wypowiedzią o. zastępcy gwardiana klasztoru.

“Modlitwa za kapłanów jest bardzo potrzebna. Wiem o tym bardzo dobrze. Nie byłbym tu, gdzie jestem, nie byłbym tym kim jestem, gdyby nie modlitwa wiernych w mojej intencji.”

Niniejszym pragniemy zachęcić naszych drogich parafian, aby powstawały kolejne Margaretki. Nigdy nie jest ich za dużo, a kapłanów wciąż ubywa. Czesław Robak.

INFORMACJE
MSZE ŚWIĘTE
Niedziele i święta
8.00, 10.00, 12.00, 17.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

(w okresie zimowym 17.00)


INNE NABOŻEŃSTWA
Przed Mszą św. wieczorną
środa – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego

ODPUST PARAFIALNY
Uroczystość Najświętszej Trójcy pierwsza niedziela po Zielonych Świątkach

KANCELARIA PARAFIALNA
Środa, czwartek, piątek

po Mszy św. wieczornej

Licznik odwiedzin
289525
Visit Today : 36
Visit Yesterday : 258
This Month : 5955
This Year : 47084
Total Visit : 289525