Parafia Trójcy Świętej w Koniecpolu

  Parafia Trójcy Świętej w Koniecpolu

  Parafia Trójcy Świętej w Koniecpolu

Rozważanie na Niedzielę – Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie

Niech  będzie  pochwalony Jezus Chrystus!

Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa Króla i Pana jako Naród dokonaliśmy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach 19 listopada 2016  roku z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski.

Na kilkanaście dni przed piątą rocznicą jego proklamowania odbył się w Warszawie Ogólnopolski Kongres Chrystusa Króla, na którym analizowano  w jakim zakresie udaje się porządkować życie osobiste, rodzinne i narodowe według Prawa Bożego.

Jeśli bowiem Chrystus zakróluje w sercach polityków, to będą oni się liczyć z Jego zdaniem przy uchwalaniu kolejnych praw, troszcząc się o godność każdej osoby ludzkiej. Tacy politycy, dla których Jezus jest ważny są prawdziwymi ministrami, służącymi innym z pełnym oddaniem, a priorytetem dla nich jest dobro kraju i każdego obywatela.

Królowanie Chrystusa jest wezwaniem do tego aby kochać bliźniego jak siebie samego. Podobnie każdy przedsiębiorca, który podda wszystko Chrystusowi, będzie dobrze traktował pracowników, a unikał wszelkiej nieuczciwości.

Niestety w naszym narodzie nadal widać wielkie podziały i wydaje się nam, że prawdziwej jedności nigdy nie osiągniemy. Jedynie spojrzenie na Krzyż, na wzór świętej Edyty Stein siostry Teresy Benedykty od Krzyża,  pozwala inaczej oceniać sytuację.

Pan Jezus chce nas przybliżyć do Siebie i tylko w Nim możliwe jest prawdziwe przebaczenie i pojednanie. Jeżeli zatem nie pozwolimy Jezusowi królować w Narodzie i państwie, to o jedność będzie naprawdę trudno, bo tu jest potrzebna jedność ducha.

Pan Jezus Chrystus musi stać się Panem naszego serca, bo w nim dokonuje się decyzja o umiłowaniu Go ponad wszystko. Jeśli serce człowieka stanie się sanktuarium Boga, to wówczas wierzący potrafi odróżnić dobro od zła. Wiara zrodzona w sercu będzie wyznawana publicznie. Człowiek,  w którego sercu  króluje Jezus Chrystus jest gotów oddać Mu siebie.

Papież Benedykt XVI powiedział: „Chrystus jest Królem Wszechświata. Jednak miejsce, gdzie Jego królowanie jest zagrożone, to nasze serce  gdyż tam Bóg spotyka się z naszą wolnością. Tylko my możemy nie pozwolić Mu panować nad nami, a zatem stawiać przeszkodę Jego królowaniu nad światem: My ludzie mamy zdolność wyboru”.

Idąc za Chrystusem królującym w naszym sercu, kierujemy się miłością i przebaczeniem, a nie zemstą i nienawiścią. Starając się o kształtowanie w sobie silnej wiary, będziemy mogli przeciwstawiać się fałszywym ideologiom. A wiara rodzi się głównie w słuchaniu i czytaniu Słowa Bożego oraz umacniania się przez Sakramenty.

Jeśli więc ktoś oddala się od Wspólnoty Kościoła Chrystusowego, naraża się wówczas na fałszywy przekaz wiary, albo na Jej utratę. Rodzice dobrze ukształtowani w wierze są dobrymi pierwszymi nauczycielami w Wierze. Zatem troska o każdą rodzinę powinna być w centrum zainteresowania zarówno duszpasterzy, jak i polityków.

Ksiądz biskup Stanisław Jamrozek Delegat Konferencji Episkopatu Polski do spraw Ruchów Intronizacyjnych, którego wypowiedzi zostały tu wykorzystane, a zamieszczone były w listopadzie 2021 roku w czasopiśmie „Nasz Dziennik”, sugeruje, by wzorując się na działaniach beatyfikowanego w Warszawie, naszego Prymasa bł. Stefana  kardynała Wyszyńskiego, stworzyć nowy Program doprowadzający nasz Naród  do duchowego zrywu zainaugurowanego Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

Naród polski silny wiarą, będzie mógł wtedy oprzeć się naporowi prądów, ideologii zgubnych dla człowieka i całego  świata.

Tylko z Maryją i Chrystusem mamy szansę na zwycięstwo!

Czesław Robak

INFORMACJE
MSZE ŚWIĘTE
Niedziele i święta
8.00, 10.00, 12.00, 17.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

(w okresie zimowym 17.00)


INNE NABOŻEŃSTWA
Przed Mszą św. wieczorną
środa – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego

ODPUST PARAFIALNY
Uroczystość Najświętszej Trójcy pierwsza niedziela po Zielonych Świątkach

KANCELARIA PARAFIALNA
Środa, czwartek, piątek

po Mszy św. wieczornej

Licznik odwiedzin
297189
Visit Today : 223
Visit Yesterday : 239
This Month : 4817
This Year : 54748
Total Visit : 297189