Parafia Trójcy Świętej w Koniecpolu

  Parafia Trójcy Świętej w Koniecpolu

  Parafia Trójcy Świętej w Koniecpolu

Noc Świętych

W poniedziałek, 31 października 2016 roku w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, o godzinie 18.15 rozpoczęła się w naszym Kościele, już po raz drugi, Noc Świętych.

Listopad to wyjątkowy miesiąc, w którym ogarniamy modlitwą i pamięcią naszych bliskich zmarłych. Jest to także przypomnienie, że każdy z wierzących, niezależnie od konkretnej drogi życia: małżeństwa, kapłaństwa czy życia konsekrowanego jest powołany do świętości.

Podczas tej Nocy zagościły w naszej parafii aż 24 relikwie Wielkich Świętych i Błogosławionych takich jak: św. Piotr Apostoł i św. Paweł z Tarsu, św. Jan Paweł II, św. Matka Teresa z Kalkuty, św. Siostra Faustyna Kowalska, św. Ojciec Pio, św. Brat Albert, bł. Ks. Jerzy Popiełuszko, św. Jan Bosko, św. Norbert, św. Rita, św. Mała Arabka, bł. Celina Borzęcka, św. Agata, św. Andrzej Bobola, św. Wincenty a Paulo, św. Klet, św. Teresa z Avila, bł. Edmund Bojanowski, św. Teresa Małgorzata Redi, św. Stanisław Kazimierczyk, św. Maria Goretti, bł. Honorat Koźmiński, św. Józef Herman.

To właśnie w ich obecności czuwaliśmy przed Najświętszym Sakramentem, by śpiewem i modlitwą uwielbiać Boga. Na zakończenie uczciliśmy przez ucałowanie relikwii tych Świętych, którzy szczególnie są nam bliscy z racji przeżywanego Roku Miłosierdzia

Czuwanie zakończyło się procesją na parafialny cmentarz ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych. 

dsc_0305-800x533

ZAPRASZAM DO GALERII

 

INFORMACJE
MSZE ŚWIĘTE
Niedziele i święta
8.00, 10.00, 12.00, 17.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

(w okresie zimowym 17.00)


INNE NABOŻEŃSTWA
Przed Mszą św. wieczorną
środa – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego

ODPUST PARAFIALNY
Uroczystość Najświętszej Trójcy pierwsza niedziela po Zielonych Świątkach

KANCELARIA PARAFIALNA
Środa, czwartek, piątek

po Mszy św. wieczornej

Licznik odwiedzin
279847
Visit Today : 207
Visit Yesterday : 216
This Month : 4950
This Year : 37406
Total Visit : 279847