Parafia Trójcy Świętej w Koniecpolu

  Parafia Trójcy Świętej w Koniecpolu

  Parafia Trójcy Świętej w Koniecpolu

XXII Diecezjalny Dzień Ministranta

17 września ponad 850 ministrantów uczestniczyło w XXII Diecezjalnym Dniu Ministranta, który odbył się w Archiopactwie Cystersów w Jędrzejowie. Eucharystię w ich intencji sprawował Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta, który pobłogosławił nowych animatorów Liturgicznej Służby Ołtarza.

W homilii biskup nawiązywał do odczytywanej tego dnia w kościołach przypowieści o siewcy. – Jako ministranci i lektorzy, stoicie przy  ołtarzu i czytacie Słowo Boże z sercami szlachetnymi i dobrymi. Ale czy już nic wam nie grozi? Uważajcie, bo grozi zaniedbanie serca. Serce może stać się jak droga, jak skała, może porosnąć cierniami i chwastami. Co młodym ludziom przeszkadza przyjmować światło Słowa Bożego, co decyduje o tym, że rezygnują z katechizacji? W czasie liturgii służycie przy dwóch stołach – przy Stole Chleba czyli Ołtarzu oraz przy Stole Słowa czyli ambonie. Ważne jest to, abyście zachowali serca szlachetne i dobre – zaznaczył.

Biskup pobłogosławił także absolwentów kursu Animatorów Liturgicznej Służby Ołtarza, którzy będą pełnili tę posługę w swoich parafiach. Wśród nich jest nasz najstarszy ministrant Władysław, który od lat wiernie służy przy ołtarzu i jest zdrowym filarem naszej parafialnej formacji. Życzy Mu wielu łask wynikających z błogosławieństwa jakie dziś otrzymał.

W spotkaniu uczestniczyła także mała w tym roku grupka ministrantów z naszej Parafii pod opieką ks. Piotra.

Podczas Eucharystii podziękowano także za dziesięcioletnią posługę w roli diecezjalnego moderatora Liturgicznej Służby Ołtarza ks. Mariuszowi Kałce, który kilkakrotnie odwiedzał naszych ministrantów i parafię. „Zrobiliśmy kawał dobrej roboty, ale to nie tylko ja, ale wszyscy ministranci, księża animatorzy, proboszczowie, wikariusze i ministranci – bez nich nic bym nie zrobił” – przyznaje. Jego funkcję objął ks. Mateusz Szostak.

Po Eucharystii Ks. Biskup wręczył puchary zwycięzcą Piłkarskiej Ligii Ministranckiej (byliśmy blisko, niestety zaraz za strefą medalową), koncert dla uczestników zjazdu zagrał raper Dawid Erlich pseudonim Ksiądz.

Przy okazji zapraszamy chłopców i młodzież męską, która chciałaby sprawdzić, czy oby miejsce blisko ołtarza nie jest także dla nich.

Zbiórki dla ministrantów odbywają się w naszej Parafii we wtorki po Mszy św. wieczornej.

Tylko Twardziele służą w Kościele.

Króluj nam Chryste!
INFORMACJE
MSZE ŚWIĘTE
Niedziele i święta
8.00, 10.00, 12.00, 17.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

(w okresie zimowym 17.00)


INNE NABOŻEŃSTWA
Przed Mszą św. wieczorną
środa – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego

ODPUST PARAFIALNY
Uroczystość Najświętszej Trójcy pierwsza niedziela po Zielonych Świątkach

KANCELARIA PARAFIALNA
Środa, czwartek, piątek

po Mszy św. wieczornej

Licznik odwiedzin
257440
Visit Today : 29
Visit Yesterday : 185
This Month : 6508
This Year : 14999
Total Visit : 257440