XVII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy

W sobotę, 24 września 2016 roku odbył się XVII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy pod hasłem: „Krzyż Chrystusa znakiem Bożego Miłosierdzia”. Pątnicy z diecezji sandomierskiej, kieleckiej i radomskiej wędrowali piętnastoma trasami turystycznymi przebiegającymi przez najciekawsze miejsca Gór Świętokrzyskich, aby pokłonić się relikwiom Krzyża Świętego. Każda z tras mających od 2 do 40 km posiada swoją nazwę, którą charakteryzuje jej tematykę i przebieg. Wszystkie trasy biorą swój początek przy kościołach oraz kaplicach, miejscach ważnych dla historii i kultu religijnego. W tym roku do najstarszego polskiego sanktuarium pielgrzymowało 5033 osób.

Również młodzież jak i dorośli z naszej parafii wraz z ks. Grzegorzem Pastorczykiem włączyli się w wspólne pielgrzymowanie. Nasza grupa wędrowała szlakiem z Łagowa na Święty Krzyż, trasą liczącą piętnaście kilometrów (Łagów – Jaskinia Zbójecka – Płucki – Wał Małacentowski – Kobyla Góra – Trzcianka – Święty Krzyż). Po ponad 3 godzinnym marszu przez pola i las dotarliśmy do naszego celu – Sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

Zwieńczeniem wrześniowego wędrowania była uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Jana Piotrowskiego. Słowa homilii skierował do wiernych Biskup Radomski Henryk Tomasik.

Choć rano niektóre grupy nieco zmoczył deszcz, w dalszej części dnia wędrowaliśmy przy ładnej pogodzie. Atmosfera była wspaniała, a wszyscy wrócili zadowoleni i szczęśliwi, że mogli uczestniczyć w  Rajdzie. I czekamy już na następny, który odbędzie się w przyszłym roku, 23 września.

31-800x600

ZAPRASZAMY DO GALERII