XVII Dziecezjalny Dzień Ministranta

Delegacje ministrantów i lektorów niemal z wszystkich parafii diecezji kieleckiej  – także z naszej parafii -spotkały się w sobotę 9 września  w Kielcach na XVII Diecezjalnym Dniu Ministranta pod hasłem: „Z Maryją służymy Chrystusowi”. Eucharystii z tej okazji w kieleckiej bazylice przewodniczył bp Marian Florczyk.

Na całodniowe wydarzenie złożyły się: Msza św. z błogosławieństwem biskupim ceremoniarzy, koncert znanego rapera TAU, rozstrzygnięcie Piłkarskiej Ligii Ministrantów, konkursy, gry, zabawy, integracja. Patronem wydarzenia stała się Matka Boża Łaskawa Kielecka.

Centralnym elementem wydarzenia była Msza św., podczas której bp Florczyk udzielił błogosławieństwa 26. ministrantom pełniącym funkcję ceremoniarza w zgromadzeniu liturgicznym.

Po zakończeniu Mszy św. zostały ogłoszone wyniki Piłkarskiej Ligi Ministrantów. Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez bp. Jana Piotrowskiego.

Wśród atrakcji spotkania na placu przy bazylice był jeszcze, m.in. koncert TAU- Piotra Kowalczyka, polskiego rapera, wokalisty, beatboxera. TAU opowiedział ministrantom o swoich doświadczeniach, drodze do nawrócenia, relacjach z Bogiem i ludźmi.

Podczas ministranckiego zlotu nie zabrakło gier, konkursów czy pokazów strażackich. Chłopcy pod kierunkiem księży i przewodników mieli możliwość zwiedzić Bazylikę Katedralną, Muzeum Diecezjalne oraz gmach Seminarium Duchownego.

ZAPRASZAMY DO GALERII