Wizytacja Kanoniczna

Jednym z bardzo ważnych wydarzeń każdej wspólnoty parafialnej jest przewidziana w prawie Kościoła – wizytacja kanoniczna, która odbywa się w każdej parafii diecezji co 5 lat. W naszej parafii taka wizytacja miała miejsce w niedzielę 12 lipca. Gościliśmy więc w naszej parafialnej wspólnocie Księdza Biskupa Mariana Florczyka. Ksiądz Biskup na wizytację przybywa zawsze jako gospodarz diecezji, by zapoznać się z sytuacją duszpasterską i gospodarczą parafii. Wizytacja jest więc nie tyle czasem sprawdzania i kontroli, ale także czasem spotkań z wiernymi, umacniania ich wierności Chrystusowi, Ewangelii i Kościołowi.

Podczas Mszy Świętej o godz. 10:00, Ksiądz Biskup udzielił uroczystego błogosławieństwa dzieciom. O godz. 11:20 zgromadziliśmy się wspólnie na cmentarzu parafialnym, aby wspólnie pomodlić się w intencji zmarłych z naszych rodzin. W czasie Mszy Świętej o godz. 12.00, której przewodniczył Ks. Biskup Sakrament Bierzmowania przyjęło 41 kandydatów, którzy na ten ważny dla nich dzień przygotowywali się uczestnicząc w okolicznościowych katechezach oraz spotkaniach formacyjnych. Ksiądz Biskup życzył młodym ludziom, by przez całe swoje życie byli świadomymi chrześcijanami, którzy będą zawsze wybierali to, co jest Bożą wartością i aby dary Ducha Świętego, które otrzymali nigdy w nich nie zostały zgaszone. Na koniec Ksiądz Biskup przedstawił krótkie podsumowanie dotyczące naszej parafii oraz dziękował parafianom i duszpasterzom za zaangażowanie, wzajemną współpracę oraz poświęcenie dla dobra Kościoła.

W imieniu całej Wspólnoty parafialnej

pragniemy złożyć Księdzu Biskupowi

serdeczne podziękowania za obecność wśród nas.

Za słowo pasterskie skierowane podczas niedzielnych Mszy Świętych,

a przede wszystkim za udzielenie sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

Szczególnie dziękujemy za modlitwę w naszej intencji,

za cały trud kanonicznej wizytacji naszej parafii!

ZAPRASZAMY DO GALERII:

MSZA ŚW. o GODZINIE 10:00