Uroczystości w Miechowie

W sobotę 18 lutego br. w Sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie była obchodzona uroczystość rocznicowa związana z ustanowieniem Kapituły Kolegiackiej przy Bazylice w Miechowie.

Uroczystość rozpoczęła się od nabożeństwa Drogi Krzyżowej. O godzinie 12:00 Pasterz Kościoła kieleckiego  Ks. Biskup Jan Piotrowski przewodniczył Eucharystii, podczas której odbył się obrzęd instalacji nowych Kanoników Kapituły. Do grona kanoników gremialnych dołączyli: ks. Adam Pawlik, penitencjarz przy bazylice katedralnej w Kielcach, ks. dr Jan Zwierzchowski, proboszcz i dziekan proszowicki. Kanonikami honorowymi zostali: ks. Edward Kuzka, proboszcz w Gołczy, ks. Mieczysław Robak, proboszcz parafii Trójcy Świętej w Koniecpolu oraz ks. Marek Szyba, proboszcz w Stojewsku. Kapituła Kolegiacka w Miechowie liczy 10 kanoników gremialnych, 14 kanoników seniorów i 29 kanoników honorowych. Uroczystości rocznicowe zakończyła modlitwa w Kaplicy Grobu Bożego.

Więcej informacji na stronie Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie.

Księdzu Proboszczowi

życzymy wielu łask płynących od Trójcy Przenajświętszej

i nieustannej opieki Matki Bożej.