Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

3 maja Kościół katolicki w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nawiązuje ona do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza – powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 50 lat temu na Jasnej Górze prymas Wyszyński zawierzył Polskę Matce Bożej.

Więcej na stronie: niedziela.pl

Uroczystości ku czci Matki Bożej Królowej Polski trwają dziś również na Jasnej Górze. O godz. 11.00 rozpoczęła się Suma Pontyfikalna na Szczycie z udziałem Episkopatu Polski. Eucharystii przewodniczył abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. W uroczystościach więło udział ponad 30 tys. wiernych.
Tegoroczna uroczystość jest wielkim dziękczynieniem za 1050. rocznicę Chrztu Polski oraz 50. rocznicę Milenijnego Aktu Oddania. Szczególnym akcentem tegorocznych uroczystości jest złożenie nowego Aktu Zawierzenia Matce Bożej z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski, podpisanego wczoraj na Jasnej Górze przez polskich biskupów.

Więcej na stronie jasnagora.com

Uroczystości odbywały się dziś również w naszym kościele parafialnym. O godz. 10.00 sprawowana była uroczysta Eucharystia w intencji naszej Ojczyzny w 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja i w intencji Straży Pożarnych, z racji jutrzejszego wspomnienia patrona strażaków św. Floriana.

DSC_0543-001

ZAPRASZAMY DO GALERII