Rozważanie na Niedzielę: O zanurzaniu we Krwi Chrystusa

W lipcu każdego roku mamy doskonałą okazję na medytacje uwielbienia i czci  Przenajświętszej Krwi Chrystusa , którą nasz Zbawiciel przelał w Ogrodzie Oliwnym, przy biczowaniu, ukoronowaniu cierniem, na Drodze Krzyżowej i na Krzyżu. Przelał Ją za grzechy nasze i całego świata. Z tej racji serdecznie zachęcamy do codziennego indywidualnego  odmawiania „Modlitwy zanurzenia we Krwi Chrystusa”„Litanii do Krwi Przenajświętszej”. Możemy je znaleźć w większości dostępnych modlitewników. Ja tu zacytuję treść takiej modlitwy autorstwa S. Gertrudy Bociąg  MSC. („Nasz Dziennik” z 1 lipca 2022 r.).

MODLITWA ZANURZENIA WE KRWI CHRYSTUSA

JEZU, Zanurzam w Twojej Przenajświętszej Krwi  ten rozpoczynający się dzień, który jest darem Twojej nieskończonej miłości. Zanurzam w Twojej Krwi siebie samego/ą.
Wszystkie osoby, które dziś spotkam, o których pomyślę czy w jakikolwiek sposób czegokolwiek o nich się dowiem.

Zanurzam moich bliskich i osoby powierzające się mojej modlitwie.

Zanurzam w Twojej Krwi Panie, wszystkie sytuacje, które dziś zaistnieją, wszystkie sprawy, które będę załatwiać, rozmowy, które będę prowadzić, prace, które będę wykonywać i mój odpoczynek.
ZAPRASZAM CIĘ, JEZU,  do tych  sytuacji, spraw, rozmów, prac i odpoczynku. Proszę, aby Twoja Krew przenikała te osoby i sprawy, przynosząc według Twojej woli uwolnienie, oczyszczenie, uzdrowienie i uświęcenie.

Niech dziś zajaśnieje chwała Twojej Krwi i objawi się Jej moc. Przyjmuję wszystko, co mi dziś ześlesz, ku chwale Twojej Krwi, ku pożytkowi Kościoła Świętego i jako zadośćuczynienie za moje grzechy , składając to wszystko Bogu Ojcu  przez wstawiennictwo Maryi oddaję siebie do pełnej dyspozycji Maryi, zawierzając Jej moją przeszłość, przyszłość i teraźniejszość, bez warunków i bez zastrzeżeń. Amen.=

W Starym Testamencie krew, czyli życie wylewano na ołtarz ofiarny. My mówimy, że Chrystus na ołtarzu krzyża  przez Swoją Krew zawarł z nami nowe i wieczne przymierze. EUCHARYSTIA : Ciało i Krew Chrystusa umacnia nas do walki ze złem i wytrwania w dobrym.

Jan Chryzostom nauczał: „Krew Chrystusa godnie przyjęta oddala demony, przywołuje aniołów, oczyszcza świat, jest ceną, za którą Chrystus odkupił Swój Kościół.”

Jan Paweł II w encyklice „Evangelium vitae” napisał: „Czcimy Krew Chrystusa, ponieważ ona objawia, jak wielka jest miłość Ojca… jak cenny jest człowiek w oczach Boga i jak ogromna jest wartość ludzkiego życia… i niemalże jego boska godność…”.

W Rzymie blisko fontanny di Trevi jest niewielka Świątynia SANTA MARIA IN TRIVIO obsługiwana przez Misjonarzy Krwi Chrystusa. Są tam relikwie założyciela tego zakonu, który odmówił Napoleonowi złożenia przysięgi na wierność mu. Za to został wygnany z Rzymu, był więziony. Jest to święty Kasper del Bufalo.

Nasza lipcowa cześć dla Krwi Chrystusa niechaj się przejawia w adoracji Krwi, w odmawianiu Litanii i Modlitwy do Krwi Przenajświętszej.