Rozważanie na Niedzielę: Bóg wzywa do nawrócenia

Opis, podany wcześniej, dotyczy prywatnej wizji i nie jest jedynym tego rodzaju. W internecie znajdziemy mnóstwo przepowiedni i wizji świętych oraz mistyków, szczegółowo opisujących, co może w niedługim czasie wydarzyć się na świecie.

Niestety, nie brakuje też fałszywych wizji, proroctw i zmyślonych historii. Cechą wspólną jest tworzenie aury sensacji, odbieranie nadziei i budzenie lęków u ludzi, pod wpływem których sparaliżowana zostaje dobrowolność poddania się woli Bożej i ufność wobec Stwórcy. Ponadto owe rzekome proroctwa, zamiast wzywać do nawrócenia, kładą duży nacisk na przyszłość, odsłaniając w detalicznych szczegółach to co czeka ludzkość. Orędziom tym bliżej jest raczej do horoskopów i objawień jasnowidzów i okultystów niż do Słowa Bożego .

Mamy jednak do dyspozycji źródła wartościowe mające oparcie w nauce Kościoła i poparte dobrymi owocami: mobilizują one do pracy nad sobą i ukierunkowują na radość spotkania z Bogiem i Jego ostateczny triumf. Wśród nich na pierwszym miejscu jest Pismo Święte. Uważna lektura Słowa Bożego pomaga z nadzieją oczekiwać pełni czasów oraz zrozumieć trudne wydarzenia, których nie brakowało również w przeszłości jako rodzaj Bożego dopustu, koniecznego oczyszczenia, próby ratunku ludzkości przed katastrofą zagłady duchowej.

Kolejnym cennym źródłem jest Dzienniczek Świętej Siostry Faustyny, swoiste vademecum walki duchowej czasów ostatecznych. Jezus objawia Siostrze Faustynie konkretną broń, która ma pomóc ludziom walczyć o dusze: prawdę o Bożym Miłosierdziu . „Niech pozna cała ludzkość niezgłębione miłosierdzie Moje. Jest to znak na czasy ostateczne, po nim nadejdzie dzień sprawiedliwy” (Dz. 848). Bóg w orędziach tych jawi się przede wszystkim jako Ten, który przychodzi z mocą, by ratować Swoje dzieci. Równocześnie jednak zapowiada czas ciemności, po którym będzie już tylko Jego sprawiedliwość. (C.D.N.)

Była to kontynuacja artykułu z „Naszego Dziennika”.

271999
Total Visit : 271999