Niedziela Miłosierdzia

milosierny

„Pragnę, aby poznał świat cały miłosierdzie moje.”

„Córko Moja, mów Światu całemu o niepojętym miłosierdziu moim. Pragnę, aby święto Miłosierdzia było  ucieczką  i  schronieniem dla wszystkich dusz,  a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do mnie żadna dusza, chociażby grzechy Jej były jako szkarłat. (…) Święto miłosierdzia wyszło z wnętrzności moich, pragnę, aby uroczyście obchodzone było w pierwszą niedziele po Wielkanocy. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego.”

(z DZIENNICZKA Siostry Faustyny)

Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto w Kościele Katolickim obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, ustanowione w 2000 roku przez papieża Jana Pawła II w dniu kanonizacji siostry Faustyny Kowalskiej.

Niedziela Miłosierdzia, to także święto patronalne Caritas.