III Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie

W  sobotę  9  kwietnia  przedstawiciele  naszej  parafii  pod  przewodnictwem  Księdza  Proboszcza,  udali  się  na III Diecezjalną Pielgrzymkę do Sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie na uroczystości odpustowe w Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia.

Po przekroczeniu progu miechowskiej świątyni miało miejsce wiele symbolicznych, ale bardzo ważnych dla dobrego przeżycia tych uroczystości wydarzeń, które przypominały o trwającym Świętym Roku Miłosierdzia i o 1050 Rocznicy Chrztu Polski. W krużgankach sanktuarium po ucałowaniu Krzyża odbyło się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i nawiedzenie  Kaplicy Grobu Bożego. Po oddaniu czci relikwiom Krzyża Św. przeszliśmy przez Bramę Miłosierdzia do bazyliki na adorację Najświętszego Sakramentu. Następnym ciekawym punktem uroczystości były Godzinki o Grobie Chrystusowym i procesja uwielbienia ,,Laudamus Te Domine, quia resurrexit! Alleluja!", do siedmiu stacji wokół miechowskiej bazyliki. W przerwie między uroczystościami był czas na zwiedzanie Muzeum Ziemi Miechowskiej, Sanktuarium z możliwością nabycia pamiątek i posiłek. Głównym punktem pielgrzymki była uroczysta Eucharystia, której przewodniczył Biskup Kielecki Jana Piotrowskiego, a którą koncelebrowało ponad 50 księży z naszej diecezji. W homilii Ks. Biskup zachęcał nas byśmy odnowili swoje życie w Chrystusie Zmartwychwstałym i  na nowo zaczęli pisać historie swojego życia, będąc miłosiernymi dla naszych braci, tak jak Chrystus jest miłosierny dla nas. Uroczystości w Miechowie zakończyło odpustowe błogosławieństwo, którego udzielił Ksiądz Biskup.

Więcej informacji na stronach:

Diecezji Kieleckiej

Parafii Grobu Bożego w Miechowie