I Rocznica Kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II

Dziś mija I rocznica kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II.

Rok temu dwaj papieże zostali świętymi Kościoła powszechnego.

Uroczystość pod przewodnictwem Papieża Franciszka odbyła się w święto Miłosierdzia Bożego w Watykanie.

Jan Paweł II, Jan XXIII

W homilii podczas Mszy Kanonizacyjnej Ojciec Święty Franciszek powiedział o nowych świętych m.in.:

„Jan XXIII i Jan Paweł II mieli odwagę oglądania ran Jezusa, dotykania Jego zranionych rąk i Jego przebitego boku. Nie wstydzili się ciała Chrystusa, nie gorszyli się Nim, Jego krzyżem. Nie wstydzili się ciała swego brata, ponieważ w każdej osobie cierpiącej dostrzegali Jezusa. Byli to dwaj ludzie mężni, pełni męstwa Ducha Świętego i złożyli Kościołowi i światu świadectwo dobroci Boga i Jego miłosierdzia. Byli kapłanami, biskupami i papieżami dwudziestego wieku. Poznali jego tragedie, ale nie byli nimi przytłoczeni. Silniejszy był w nich Bóg; silniejsza była w nich wiara w Jezusa Chrystusa, Odkupiciela człowieka i Pana historii; silniejsze było w nich miłosierdzie Boga, które objawia się w tych pięciu ranach; silniejsza była macierzyńska bliskość Maryi.”