Boże Ciało

Procesja w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przedłuża celebrację Eucharystii. Bezpośrednio po Mszy św, wynosi się Hostię poza kościół po to, by lud chrześcijański złożył publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu.

W takim duchu –  wdzięczności za obecność Chrystusa pośród nas oraz gotowości świadczenia o swojej wierze w Eucharystię przeżywaliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 11.30 wyruszyła uroczysta procesja do 4 ołtarzy wokół rynku. Przy każdym ołtarzu słuchaliśmy Słowa Bożego, prosiliśmy o Bożą opiekę dla nas i naszych domów oraz oddawaliśmy hołd Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania procesji i wzięli w niej udział, oraz tym, którzy przygotowali ołtarze na procesję.

ZAPRASZAMY DO GALERII